به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، هشتاد و یکمین دربی پایتخت از ساعت 15 روز جمعه به میزبانی ورزشگاه صد هزار نفری آزادی برگزار می شود.

کری خوانی های سنتی بین دو تیم استقلال و پرسپولیس از جمله اتفاقات جالب و پرهیجان این مسابقه محسوب می شود که در ذیل صحبت های پیشکسوتان سرخپوشان را می خوانیم.
کری های سنتی از پیشکسوتان پرسپولیس
عابدینی: پرسپولیس از تمامی جهات برتر از استقلال است
 
امیر عابدینی در خصوص دربی 81 گفت: اعتقاد من این است که پرسپولیس با دلایلی که خواهم گفت برنده دربی می‌شود. 
 
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس در ادامه افزود: پرسپولیس در خط حمله تیمی چالاک و سرحال است و می تواند دفاع کند و کم تحرک استقلال را با مشکل روبرو کند در صورتی که مهاجمان در درون محوطه جریمه سراسیمه  کار نکنند و از موقعیت‌ها استفاده کنند می‌تواند کف ترازو را در این زمینه به سود پرسپولیس دانست. 
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: تیم استقلال بیشتر از جناحین حمله می کندو با توجه به شناختی که از برانکو دارم شاید بتوانند سرخپوشان روزنه‌های دفاعی خود را ببندند. 
 
وی در پاسخ به این پرسش که فوتبالی‌ها در آستانه دربی فقط به آن بپردازند پاسخ داد: طبیعت فوتبال این است که با توجه به هواداران زیادی که این دو تیم دارند باید به این دو تیم پرداخته شود باید سراغ آقایانی رفت که منتقدین این موضوع هستند. 
کری های سنتی از پیشکسوتان استقلال

محرمی: امیدوارم دربی پرگل شود/ مرا در استادیوم راه نمی‌دهند

پیشکسوت پرسپولیس گفت: امیدوارم مسابقه روز جمعه پرسپولیس و استقلال پر گل و تماشاگرپسند شود.

مجتبی محرمی در گفت‌وگو با درباره دربی روز جمعه گفت: امیدوارم مسابقه جمعه یک بازی خوب و تماشاگرپسند و جوانمردانه باشد و در پایان هم نتیجه به نفع پرسپولیس رقم بخورد.

وی درباره حاشیه‌ها و کری‌های دربی بیان کرد: من فکر می‌کنم در این دربی به علت فوت هادی نوروزی و تشویق‌هایی که در دقیقه 24 می‌شود، حاشیه‌های دربی کمتر باشد. البته اگر داور در مسابقه حاشیه ایجاد نکند. داورها معمولاً ناخواسته باعث به وجود آمدن حاشیه در مسابقه می‌شوند.

وی افزود: البته کری خواندن همیشه هست و باعث جذابیت مسابقه می‌شود، در زمان ما هم همیشه برای یکدیگر کری می‌خواندیم ولی بیرون زمین با یکدیگر رفاقت داشتیم.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: تیم پرسپولیس در چند بازی اخیرش خوب بازی کرده است و توانسته بازی‌هایش را ببرد. در اوایل فصل پرسپولیس بازی‌های سختی را داشته و به حاشیه رفت، اما به مرور زمان حاشیه‌ها کم شده است و بازیکنان جوان تیم، با تجربه شدند و نتایج خوبی را گرفتند.

وی درباره نتیجه بازی جمعه گفت: امیدوارم که نتیجه بازی جمعه پر گل باشد، ولی فکر نمی‌کنم که این اتفاق بیفتد و معمولاً تیم‌ها در دربی با احتیاط بازی می‌کنند. در گذشته این طور نبود و آن قدر با احتیاط بازی نمی‌کردند و بازی‌های پر گل را شاهد بودیم.

محرمی در پایان درباره حضور در استادیوم در بازی دربی بیان کرد: ما را بدون بلیت در استادیوم راه نمی‌دهند و اگر بلیت بدهند به استادیوم می‌روم ولی تا به حال این اتفاق نیفتاده است.

کری های سنتی از پیشکسوتان پرسپولیس

کاشانی: بازی جوانمردانه باید سرلوحه سرخابی‌ها باشد/ داور به دور از تاریکی‌ها قضاوت کند

رئیس هیات مدیره پرسپولیس  گفت: دربی یک بازی سنتی بین دو باشگاه بزرگ است و بازیکنان این دو تیم الگوهای جامعه هستند و بازی جوانمردانه باید سرلوحه هر دو تیم باشد.

کاشانی در ادامه عنوان کرد: هر تیمی که از موقعیت‌ها استفاده  کند برنده این بازی خواهد بود. همچنین امیدوارم تیم پرسپولیس با یک بازی خردمندانه همراه با داوری عادلانه بتواند روز خوبی برای هوادارانش رقم بزند.

وی در مورد برنامه‌های هیات مدیره باشگاه پرسپولیس برای دربی 81 گفت: وظیفه هیات مدیره این است که روحیه بازیکنان را برای این بازی بالا برند تاکنون این کار انجام شده است.

کاشانی در مورد پرداخت مطالبات بازیکنان قبل از دربی بیان کرد: تنها پول باعث بالا بردن روحیه بازیکنان نمی‌شود بلکه آموزش سجایای اخلاقی هم در این امر موثر است.

وی درباره برگزاری دربی بدون حضور هادی نوروزی بیان کرد: نوروزی عمرش به دنیا  کفاف نداد و از بین ما رفت اما امیدوارم دیگر بازیکنان از لحاظ جسمی و روحی سالم باشند تا بتوانند با ارائه بازی خوب و کسب سه امتیاز روح هادی را شاد کنند.

رئیس هیات مدیره پرسپولیس درباره احتمال قضاوت ترکی در این بازی گفت: داوران ایرانی می‌توانند جزئی از بهترین داوران باشند در صورتیکه بتوانند خوب قضاوت کنند. امیدوارم داور دربی با آگاهی کامل و در روز روشن به دور از تاریکی‌ها قضاوت کند.

وی درباره خاطره‌اش از دربی سرخابی‌ها بیان کرد: تمام دربی‌ها خاطره انگیز هستند به هر حال برد و باخت در دربی یک ساعت بعد تمام می‌شود اما عملکرد بازیکنان در جامعه انعکاس دارد. آنچه که اهمیت دارد این است که بازیکنان با فرهنگ بالا بازی کنند و این بازی سه امتیاز بیشتر ندارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هر تیمی که از لحاظ فرهنگی آمادگی بالایی داشته باشد برنده این بازی خواهد بود.

کری های سنتی از پیشکسوتان استقلال

قنبر پور: باید از حداقل فرصت‌ها استفاده کنیم/ دربی حساس‌تر از بازی‌های دیگر است

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی دربی همانند دیگر بازی‌ها است فقط یک مقدار به لحاظ حیثیتی حساس‌تر است.

مصطفی قنبرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما افزود: استقلال تیم پر مهره و خوبی است و تاکنون با کسب نتایج خوب توانسته صدرنشین‌اش را در لیگ برتر حفظ کند به هر حال این تیم قدمت زیادی دارد و حریف دیرینه پرسپولیس است.
قنبرپور در ادامه عنوان کرد: ما برای تداوم روند خوبمان باید دربی را ببریم تا جایگاهمان را در جدول رده‌بندی ارتقا دهیم، همچنین ما با ارائه یک بازی منطقی و خارج از احساسات و استفاده از حداقل فرصت‌ها می‌توانیم از سد حریفمان استقلال بگذریم.
وی درباره وضعیت مصدومان این تیم بیان کرد: اومانیا دچار کشیدگی رباط پا است و در بازی دربی نمی‌تواند تیم را همراهی کند اما دیگر بازیکنان آماده این بازی هستند. خوشبختانه بازیکن محرومی هم نداریم.

مربی پرسپولیس در مورد ممنوع‌المصاحبه بودن بازیکنان گفت: برانکو به دنبال این است که بازیکنان تیم با تمرکز بالا آماده بازی دربی شوند. بر این اساس وی به بازیکنان بیان کرده که تمرکزشان را روی بازی قرار دهند و از هرگونه مسائل حاشیه‌ای خودداری کنند.
وی درباره عملکرد مدافعان پرسپولیس تصریح کرد: بازیکنان ما با یک انگیزه بالا تمرین می‌کنند و انضباط تیمی در بین بازیکنان وجود دارد. همچنین برانکو شناخت کاملی از بازیکنان پیدا کرده است و می‌داند در چه پستی از آن‌ها استفاده کند تا کارایی داشته باشند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بازی با استقلال از لحاظ حیثیتی بسیار مهم و حساس است . امیدوارم بازیکنان ما با یک تفکر خوب بازی کنند تا برنده این بازی شویم.
کری های سنتی از پیشکسوتان استقلال
ابوالقاسم پور: پرسپولیس دربی را می‌برد/ تماشای این بازی برای خانواده هادی سخت است

بهنام ابوالقاسم پور مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس در آستانه هشتادویکمین شهر آورد پایتخت، گفت: دربی همواره حساسیت‌ خاص خود را داشته و دارد به ویژه در شرایط  کنونی که هر دو تیم در دیدارهای قبل از دربی پیروز شده‌اند، روحیه بالای بازیکنان از نکات مثبت این دربی خواهد بود.

وی درباره شرایط پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس در حال حاضر خوب و جنگنده بازی می‌کند و همین  جنگندگی می‌تواند برگ برنده این تیم در دربی باشد. البته در بازی‌های اخیر نبود یک تمام کننده قهار باعث از دست رفتن موقعیت‌های بسیاری شده است.

ابوالقاسم پور افزود: در حال حاضر نقطه ضعف دو تیم در خط دفاع است و این مسئله باعث می‌شود که مهاجمان هر دو تیم در صورت استفاده مناسب از فرصت‌ها کار سختی برای گلزنی نداشته باشد.

وی در خصوص این که دربی هشتادویکم نخستین دربی بدون هادی نوروزی است خاطر نشان کرد: به طور  حتم تماشای این بازی برای خانواده هادی بسیار سخت خواهد بود و به همین دلیل، بازیکنان پرسپولیس باید با هدف شادی روح هادی و دل خانواده او به  میدان بروند و به خاطر آنها بر تلاش خود بیفزایند.

مهاجم سابق پرسپولیس همچنین درباره استفاده مربیان دو تیم از بازیکنان جوان افزود: جوان بودن بیش از حد یک تیم در دربی می‌تواند مشکل ساز باشد همانطور که میانگین سنی بالا نیز به تیم زیان می‌رساند. به نظر من تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه بهترین ترکیب ممکن برای این دیدار است.

وی که خود سابقه حضور و گلزنی در دربی را در کارنامه خود دارد، درباره نتیجه بازی گفت: در گذشته بعضی از مربیان به بازیکنان توصیه  می‌کردند با احتیاط بیشتری به میدان بروند تا حداقل امیتاز این بازی را از دست ندهند. اما در شرایط فعلی، هر تیمی که برای برد در این بازی مصصم باشد می‌تواند به این مهم دست یابد.

ابوالقاسم پور، همچنین پیش بینی‌اش از  نتیجه این دیدار را این گونه بیان کرد: جدای از اینکه به عنوان یک پرسپولیسی آرزوی برد تیم محبوبم را دارم، با توجه به روند دو تیم در هفته‌های اخیر من پرسپولیس را برنده‌ی دربی هشتادو یکم می‌دانم.

گفتنی است دو تیم استقلال و پرسپولیس، در چارچوب هفته‌ دهم لیگ برتر فوتبال ساعت 15 روز جمعه هشتم آبان ماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.

کری های سنتی از پیشکسوتان پرسپولیس

نکیسا: امیدوارم پرسپولیس برنده دربی باشد

نیما نکیسا درخصوص دربی پایتخت گفت: خوشبختانه هر دو تیم پرسپولیس و  استقلال در بازی‌های آخر خود عملکرد بسیار خوبی داشتند و این مسئله می‌تواند زمینه ساز یک دربی زیبا باشد قبل از هر چیز امیدوارم دربی مساوی نشود چون نتیجه مساوی به هواداران دو تیم حس خوبی نمی‌دهد. البته من چون خودم یک پرسپولیسی هستم دوست دارم برنده‌ی دربی هم تیم پرسپولیس باشد.

دروازه بان سابق پرسپولیس افزود: حضور هر چه بیشتر بازیکنان جوان در ترکیب دو تیم باعث بالاتر رفتن ضریب خطا و در نتیجه کمتر شدن احتمال نیتجه‌ی مساوی می‌شود و این چیزی است که من می‌پسندم.

وی که سابقه حضور در دروازه تیم پرسپولیس در شهر آورد پایتخت را یدک می‌کشد درباره دروازه بان‌های دو تیم اظهار داشت: سوشا در مقابل  ملوان روز خوبی داشت و رحمتی هم چند عکس العمل خوب در برابر سپاهان از خود نشان داد. به نظرم هر دو دروازه بان آماده این بازی هستند و ثبات و آرامش آنها در طول بازی می‌تواند یک عامل تعیین  کننده باشد.

نیما نکیسا در خصوص هادی نوروزی و نخستین دربی که بدون حضور او برگزار خواهد شد گفت:متاسفانه رفتن هادی جامعه فوتبال را داغدار کرد. من به شخصه برخورد زیادی با هادی نداشتم اما ادب، انسانیت و متانت او برای من بسیار ستودنی بود فکر می‌کنم بزرگترین افتخاری که نصیب خانواده هادی شده همین رسم تشویق  او در دقیقه 24 هر بازی است.

امیدوارم این کار زیبا در همه بازی‌ها و در کل کشور تا سالهای سال ادامه داشته باشد و به این ترتیب جای هادی همیشه بین مردم سبز بماند.

وی در ادامه در توصیه‌ای به بازیکنان فعلی دو تیم گفت: همه بازیکن‌ها و به خصوص جوانترها باید این نکته را بدانند که تاکنون هشتاد دربی سپری شده و بسیاری بازیکنان در این دیدار سنتی به میدان رفته‌اند کمتر  کسی در خاطر دارد  که سی سال پیش کدام بازیکنان در دربی بازی کرده‌اند اما اخلاق، جوانمردی و حرفه‌ای گری همواره در یادها خواهد ماند. به خصوص در این بازی مهم که اخبار آن در سایر کشورها نیز به نمایش در می‌آید، باید فرهنگ کشورمان را به همگان نشان دهیم. لذا از بازیکنان تقاضا دارم به مسائل داوری و امور حاشیه‌ای توجه نکنند و تمرکز خود را روی بازی نگه دارند.

دیدار سنتی دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته دهم لیگ برتر روز جمعه 8 آبان از ساعت 15در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

کری های سنتی از پرسپولیسی ها

رویانیان: نه 6 نه 4 فقط 24 باید شعار سرخابی‌ها باشد/ فتح‌اله‌زاده برد 8 گله را خلق کرده است

محمد رویاینیان  افزود: به هر حال امیدوارم جو خوبی در استادیوم ایجاد شود و یک بار نشان دهیم که همه چیز برد و باخت نیست و رعایت شئونات اخلاقی، دوستی و محبت ارزشمند است.

وی درباره پیش‌بینی‌اش از نتیجه دربی 81 بیان کرد: دوست دارم پرسپولیس این بازی را ببرد اما به تساوی هم راضی هستم.
مدیرعامل سابق پرسپولیس در مورد بهترین و بدترین خاطره از دربی سرخابی‌ها تصریح کرد: سه گل ایمون‌زاید در 10 دقیقه شیرین‌ترین خاطره‌ام از دربی است. تلخ‌ترین خاطره‌ام مربوط به بازی جام حذفی است که نتیجه بازی در طول 90 دیقیه صفر به صفر بود اما در استقلالی‌ها در وقت اضافه گل زدند و باختیم. آن زمان اوایل کارم در پرسپولیس بود که بازی را به استقلال واگذار کردیم.
وی گفته‌های فتح‌اله‌زاده نسبت به برد 8 گله استقلال در دربی اظهار داشت: فتح‌اله‌زاده بعضی وقت‌ها خواب می‌بیند و در خواب به وی الهام می‌شود که استقلال 8 گل زده است. فتح‌اله‌زاده اول پرسپولیس بود و بعد طرفدار استقلال شد. به طور حتم وی در دل دوست دارد پرسپولیس این بازی را ببرد.

رویانیان در ادامه عنوان کرد: فتح‌اله‌زاده برد 8 گله را خودش خلق کرده است اما واقعیت همان برد 6 گله است.

رویانیان اظهار داشت: فتح‌اله‌زاده مدیر خوبی بود اما در خلق‌کردن نتیجه بازی‌ها موفق نیست به هر حال وی به شوالیه معروف است و براساس آن 8 گل را خلق کرده است.همچنین مهم این است که کسی نمی‌تواند 6 گل زده را انکار کند چرا که یک واقعیت تاریخی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال سرخابی‌ها باید ارزش‌های انسانی به خاطر مرحوم هادی نوروزی رعایت کنند. همچنین شعار نه 6 نه 4 فقط 24 باید سرلوحه سرخابی‌ها باشد.